3 کار برای توانمند کردن کودکان با هوش مالی

3 کار برای توانمند کردن کودکان با هوش مالی

بدون ديدگاه

3 کار برای توانمند کردن کودکان با هوش مالی

یکی از بهترین چیز هایی که میتوان یاد گرفت طرز تفکر رشد است، که روشی را برای نگریستن به چالش ها و شکست ها به عنوان فرصتی برای یادگیری توصیف می کند.

ذهنیت رشد، فرض را بر این می گذارد که مهارت ها و هوش، حد و مرز ندارد و همیشه می توان با فداکاری و کار سخت آن را بهبود بخشید.

بسیاری از ما با طرز فکر سنتی بزرگ شده‌ایم، این مقاله از وب سایت دکتر مریم همدانی می‌تواند تغییر بازی باشد.

“پول بد است؟” و یا به احتمال زیاد تا الان جملات شبیه این جمله را شنیده اید، این موضوع به دلیل این است که هرگز سواد مالی به شما آموزش داده نشده یا فرصتی برای تمرین با راهنمایی به شما داده نشده است.

فقدان تحصیلات مالی منجر به سال‌ها اضطراب و انتخاب‌های تصادفی می شود، که همگی با این باور که ما ذاتاً ناتوان هستیم تأکید خواهد داشت.

این را فقط تنها پس از اینکه تبدیل به یک مادر یا پدر شدیم و فهمیدیم که هرگز نباید اجازه دهیم فرزندانمان اینقدر خودگویی منفی داشته باشند، نگرش خود را تغییر خواهیم داد.

این یک مهارت زندگی است مانند سایر مهارت ها و ما امروز در وب سایت دکتر مریم همدانی میخواهیم راجب 3 نکته هوش مالی را بیان کنیم که میتواند باعث شود فرزندان توانمند تری داشته باشیم.

1. از کمک هزینه به عنوان یک ابزار آموزشی استفاده کنید

آیا به فرزندانتان کمک هزینه می دهید؟ اگر بله، چقدر است؟ آیا آن را به کارهای خانگی گره می‌زنید یا همینطوری به صورت یه روتین عادی آن را می دهید؟ کارشناسان نظرات متفاوتی دارند، اما جان لانزا، نویسنده کتاب «هنر کمک هزینه»، والدین را تشویق می کند که به کمک هزینه به عنوان هزینه فعالیت برای آموزش مالی فکر کنند تا بچه ها بتوانند از سنین جوانی خرج کردن، پس انداز و تقسیم پول خود را تمرین کنند. (استدلال او چیست؟)

“ما برای درس های پیانو یا تکواندو پول می پردازیم، حتی اگر بیشتر بچه های ما، پیانیست کنسرت یا استاد تکواندو نشوند. از طرف دیگر، شایستگی مالی یک مهارت ضروری زندگی است و حداقل سزاوار توجه به همان سطح است.”

لانزا همچنین استدلال می‌کند که کمک هزینه نباید به انجام کارهای خانه گره بخورد، زیرا پرداخت هزینه‌ها به بچه‌ها این امکان را می‌دهد که آنها را کامل نکنند. ران لیبر، نویسنده کتاب THE OPPOSITE OF SPOILED نیز با این دیدگاه موافق است و یک دلار در هفته به ازای هر سن کودک (به عنوان مثال هفت دلار در هفته برای یک کودک هفت ساله) به عنوان مبلغ نمونه کمک هزینه برای کودک را توصیه می کند.

آنجلا داکورث، نویسنده GRIT و یکی از مجریان پادکست محبوب NO SUPID QUESTIONS، با کمک هزینه رایگان مخالف است. در عوض، او به «اثر وقف تلاش» اشاره می‌کند، که اگر برای آن کار کرده باشید، احساس ارزشمند تری نسبت به پول خواهید داشت. او به‌جای کمک هزینه، به بچه‌ها پیشنهاد می‌کند که با یافتن شغل، درآمد خود را کسب کنند. سپس آنها می توانند فرصت های مشابه خرج کردن، پس انداز و به اشتراک گذاشتن، یادگیری درس های مالی و همچنین مسئولیت پذیری و مهارت های جدید را تمرین کنند.

استفان دوبنر، روزنامه‌نگار و نویسنده مشترک FREAKONOMICS، برداشت دیگری دارد که او معتقد است که تمام این مسائل به انگیزه بستگی دارد. کمک هزینه، آزادانه داده می شود، اما آن ها با کارهای اضافی می توانند درآمد بیشتری کسب کنند. او همچنین در صورتی که فرزندانش تصمیم بگیرند پول خود را در پس انداز بگذارند، یک بازی 100% از “بانک پدر” ارائه می دهد که این بازی یک اخطار مهم دارد که می گوید : پس انداز، نباید برای مدت نامحدودی لمس شود.

2. زود شکست خوردن!

شکست زودهنگام یا سریع یک عبارت کلاسیک مهندسی نرم افزار است. این بدان معناست که بهتر است یک کد به سرعت و به طور قابل مشاهده از کار بیفتد تا بتوان خطاها را قبل از، از بین رفتن یا آسیب دیدن بیش از حد داده اصلاح کرد. این توصیه برای کارآفرینان و مدل‌های استارت‌آپ توصیه شده است، اما می‌تواند برای سواد مالی نیز توصیه شود. برای مثال، من ترجیح می‌دهم فرزندم در مدرسه ابتدایی استفاده از پول را تمرین کند و پشیمانی خریداری کردن از یک اسباب‌بازی ارزان قیمت را تجربه کند که فوراً خراب می‌شود.

زمان اشتباه کردن و تجربه پیامدهای لازم زمانی است که ریسک ها کم است. تجربه همچنین شخصیت مالی فرد را نشان می دهد: آیا فرزند شما یک خرج کننده است یا سرمایه گذار؟ آیا آنها تکانشگر هستند یا تحلیلی؟ دانستن بیشتر در مورد خوشان، عاداتشان، نقاط قوت و ضعف آنها اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کودکان قرار می دهد که در سنین جوانی رشد می کنند و مهارت های تصمیم گیری مطمئن به آنها کمک می کنند.

3. مفاهیم مالی بزرگسالان را برای بچه ها آموزش دهید

بر اساس تحقیقات دکتر دیوید وایت برد و دکتر سو بینگهام در دانشگاه کمبریج، عادت های مالی در سنین 7 تا 9 سالگی تنظیم می شود، اما بسیاری از والدین معتقدند که صحبت کردن در مورد پول برای کودکان خردسال ناجوانمردانه است. اما آموزش ندادن به کودکان در مورد مسائل مالی به این معنی نیست که آنها به آن فکر نمی کنند. این به سادگی به این معنی است که آن‌ها با مشاهده عادت‌های خرج کردن، پس‌انداز، اشتراک‌گذاری شما یا تقلید از دیگران، درس‌های ضمنی می‌گیرند.

بسیاری از ما احتمالاً از کارت های اعتباری یا نقدی برای خرید آنلاین یا حضوری استفاده می کنیم. بچه ها از همان زمانی که به یاد می آورند این را مشاهده می کنند: یک بزرگسال کارتی را اسکن می کند یا دکمه ای را فشار می دهد. و در نهایت خرید انجام شده است و شما می‌توانید چیزی را که تازه «خرید کرده‌اید» به خانه بیاورید. جادویی به نظر می رسد، اما چگونه کار می کند؟ ممکن است ساده به نظر برسد، اما یک کارت اعتباری نیاز به توضیح دارد.

کودکان بسیار کوچک برای درک مفاهیمی مانند بیشتر، کمتر، انتقال پول از مکانی به مکان دیگر و معامله اسکناس و سکه برای خرید، نیاز به دیدن پول فیزیکی دارند. (لیبر توصیه می‌کند که این کار را از طریق سه شیشه شفاف با برچسب خرج کردن، پس‌انداز، اشتراک‌گذاری و کمک به فرزندتان تنظیم کنید تا تصمیم بگیرد چه مقدار از کمک هزینه‌اش را در هر شیشه بگذارد.) وقتی بچه‌ها اعداد را بدون دیدن پول نقد فیزیکی درک کنند، می‌توانند از بانک یا پول استفاده کنند. برنامه ای که به طور خاص برای کودکان طراحی شده است. برخی از برنامه ها حتی به بچه ها اجازه می دهند در سهام نیز سرمایه گذاری کنند.

اگر برای فرزندتان حساب بانکی ایجاد کنید و پولی را برای اون در نظر بگیرید، مسئولیت پول خود به او قدرت می دهد تا جدی تر باشد.

 

در این مقاله، 3 نکته درباره هوش مالی بیان شد که باعث می شود کودکان توانمندتری را داشته باشیم. توصیه می شود، مقالات دیگری که در وب سایت منتشر شده است را هم حتما مطالعه نمایید به دلیل اینکه به صورت خیلی دقیق رفتار هایی که باعث می شود هوش مالی کودکان افزایش یابد را بررسی کرده ایم.

با ما همراه باشید!

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.