7 تا از بهترین کتاب های مالی برای کودکان در سال 2023

بدون ديدگاه

7 تا از بهترین کتاب های مالی برای کودکان در سال 2023

صحبت کردن در مورد پول می تواند برای بسیاری از افراد، به ویژه والدین و فرزندانشان سخت باشد. در یک نظرسنجی در سال 2021 توسط شرکت سرمایه گذاری، 36٪ از والدین دارای فرزندان زیر 18 سال گفتند که آنچنان تمایلی به بحث در مورد مسائل مالی با آنها ندارند. 26 درصد گفته اند تا حدودی بی میل هستند، و شما یک اکثریت خیره کننده 62 درصدی آمریکایی ها دارید.

در پاسخ به سوالی که درباره دلایل بی میلی آنها پرسیده شده، 56 درصد از والدین گفتند که بچه هایشان برای درک آنها خیلی کوچک است، 41 درصد گفتند که چیزهای زیادی برای گفتن ندارند و 28 درصد اعتراف کردند که از وضعیت مالی خود خجالت زده اند.

خوشبختانه برای والدینی که فاقد تخصص، زمان یا تمایل به بحث در مورد مسائل مالی با فرزندان خود هستند، کتاب های زیادی در این زمینه وجود دارد. برای بچه‌های کوچک‌تر، خواندن کتاب راه آسانی برای تسهیل مکالمه درباره پول است، از جمله موضوعات دشوار، مانند زمانی که والدین شغل خود را از دست می‌دهند یا خانواده نمی‌توانند چیزی را که کودک می‌خواهد بخرند.

چه سنی برای شروع خیلی زود است؟ بررسی ادبیات آکادمیک توسط دو کارشناس رشد کودک در دانشگاه کمبریج در انگلستان نشان می‌دهد که در سن 3 یا 4 سالگی، اکثر بچه‌ها متوجه شده‌اند که می‌توان از پول برای خرید چیزها استفاده کرد، اگرچه ممکن است درک نکنند که سکه‌ها ارزش‌های متفاوتی دارند. (و سکه های بزرگ همیشه بیشتر از سکه های کوچکتر ارزش ندارند) تا سن 5 یا 6 سالگی. در سن 7 یا 8 سالگی، بسیاری از بچه ها درک بسیار خوبی از این مفاهیم و حتی نحوه عملکرد جایگزین های پول مانند کارت های اعتباری دارند.

بنابراین در این بررسی از بهترین کتاب‌های مالی برای بچه‌ها، با چند عنوان برای پیش‌خوان‌کنندگان شروع می‌کنیم و به کتاب‌هایی می‌رسیم که بچه‌ها می‌توانند خودشان بخوانند.

 

کتاب The Berenstain Bears’ Dollars and Sense :

سری کلاسیک Berenstain Bears سید و جان برنستین، برای کودکان 3 تا 7 ساله، شامل عناوین متعددی است که بر روی پول متمرکز شده‌اند، که هر کدام ارزش خرید دارد. در جدیدترین مورد، دلارها و حس خرس‌های برنستاین (2001)، خرس پاپا تلاش می‌کند تا به برادر بیر و خرس خواهر درباره بودجه آموزش دهد.

در The Berenstain’s Trouble With Money (1983)، خواهر و برادرهای ولخرج در مورد کار کردن برای امرار معاش، اهمیت پس انداز، و در عین حال، تبدیل نشدن به «هیولاهای کوچک حریص و خودخواه» که وسواس پول دارند، یاد می گیرند. همه چیز، زمانی به خوبی خاتمه می یابد که آنها برای افتتاح حساب پس انداز به بانک کشور خرس می روند.

 

کتاب The Four Money Bears :

خرس و پول چیست؟ این کتاب که توسط مک گاردنر، یک برنامه ریز مالی معتبر نوشته شده است، این کتاب برای کودکان 3 تا 7 ساله مناسب است و شامل چهار دسته از خرس هاست: خرس پس انداز، خرس خرج کننده، خرس سرمایه گذار و خرس دهنده.

چهار خرس پول (2015) توسط دو عضو هیئت بررسی مالی Investopedia، که هر دو خود برنامه‌ریزان مالی تایید شده بودند، به عنوان بهترین کتاب برای کودکان معرفی شد. آنتونی بتل گفت: «از محتوای بسیار مرتبط برای کمک به کودکان برای یادگیری مفاهیم اساسی در امور مالی استفاده می‌کند. داستان حول محور انواع شخصیت‌های پولی و نحوه همکاری آنها با یکدیگر می‌چرخد. به همین ترتیب، مارگریتا چنگ آن را به عنوان “مناسب سن و جذاب برای کودکان” توصیه کرد.

 

کتاب The Moneybunny Books :

 

مجموعه کتاب های جذاب Moneybunny، نوشته و تصویرگری سیندرز مک لئود، از چهار عنوان تشکیل شده است: Earn It!  و Save It!، هر دو در سال 2021 منتشر شده و آن را Spend It! و Give It!، منتشر شده در سال 2022. هرکدام دارای درس‌های متفاوتی برای یادگیری خرگوش پسر یا دختر مرتبط با عنوان کتاب هستند. داستان در Bunnyland اتفاق می افتد، جایی که هویج به عنوان پول عمل می کند.

کیتی میلر، یکی از اعضای هیئت بازبینی مالی اینوستوپدیا، این مجموعه را “معرفی قابل ستایش و قابل دسترس برای مفاهیم مالی برای کودکان خردسال” خواند و افزود که “دختر 4 ساله خودش (حداقل برای لحظه ای) مفهوم فقط داشتن را درک کرده است.»

محدوده سنی توصیه شده برای این کتاب ها 3 تا 5 سال است.

 

کتاب if You Made a Million :

برنده جوایز متعدد، If You Made a Million اثر دیوید ام. شوارتز از طریق این کتاب، پول و مفاهیم شمارش را برای کودکان 4 تا 8 ساله توضیح می دهد. این کتاب نشان می‌دهد که چگونه در حالت های مختلفی سکه‌ها و پول کاغذی باهم ترکیب می‌شوند، که با یک پنی شروع می‌شود و با یک میلیون دلار ختم می‌شود. او همچنین مفهوم بهره را معرفی می کند – هم نوعی که بانک ها به سپرده ها می پردازند و هم نوعی که از وام گیرندگان بابت وام دریافت می کنند.

این کتاب برای اولین بار در سال 1989 منتشر شد و در سال 1994 دوباره منتشر شد.

 

کتاب Rock, Brock, and the Saving Shock :

کتاب «راک، براک و شوک پس‌انداز» اثر شیلا بیر در سال 2017، با تصویرگری بری گات، داستان قافیه‌ای را درباره برادران دوقلوی راک، یک خرج‌کننده، و براک، یک پس‌انداز کننده می‌گوید. پسرهایی که به نظر می‌رسند حدود 8 یا 9 ساله هستند، توسط پدربزرگ ماهرشان تشویق می‌شوند که پس‌انداز کنند، او هفته‌ای یک دلار برای انجام کارهای خانه به آنها می‌دهد و قول می‌دهد که اگر پولشان را خرج نکنند، هر هفته دو برابر شود. در نهایت، پول راک به پایان می رسد، در حالی که براک 512 دلار دارد. خوشبختانه، راک این درس را به دل می گیرد و راه خود را اصلاح می کند. کتاب با جدولی پایان می‌یابد که نشان می‌دهد ثروت براک چگونه رشد کرده است، در حالی که ثروت راک رشد نکرده است، و یک راهنمای مناسب برای کودکان برای شگفتی‌های مورد علاقه.

اگر نام نویسنده این اثر آشنا به نظر می رسد، ممکن است به این دلیل باشد که او از سال 2006 تا 2011 به عنوان رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال فعالیت می کرد و در طول بحران مالی 2007-2008 اغلب در رسانه ها حضور داشت و با آرامش به آمریکایی ها اطمینان می داد که حساب های بانکی آنها امن است.

 

کتاب Finance 101 for Kids: Money Lessons Children Cannot Afford to Miss :

والتر اندال، که سابقه حرفه‌ای در صنعت مالی دارد، می‌گوید که تجربیات او به‌عنوان پدر چهار فرزند، الهام‌بخش این کتاب در سال ۲۰۱۶ و دنباله آن در سال ۲۰۲۱ بود. این کتاب برای دانش‌آموزان 8 تا 12 ساله است. این کتاب موضوعات معمولی مانند درآمد، پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و اعتبار، به‌علاوه برخی موارد پیشرفته‌تر، از جمله بازار سهام، ارز، و اقتصاد پایه را پوشش می‌دهد. مفاهیمی مانند عرضه و تقاضا، تورم و بیکاری.

آندال می‌نویسد که هدف او «تبدیل بچه‌ها به سرمایه‌گذاران یا غول‌های تجاری دانا» نیست، بلکه «ارائه اطلاعات اساسی و در عین حال مهم برای کودکان برای توسعه مسئولیت‌های مالی و کمک به آنها در تصمیم‌گیری‌های مالی هوشمندانه در اوایل زندگی‌شان است». ” این کتاب توسط ریچارد پیتر دیوید تصویرگری شده است.

 

کتاب How To Turn $100 Into $1,000,000  :

چگونه 100 دلار را به 1،000،000 دلار تبدیل کنیم نوشته شده در سال (2016) برای کودکان 6 تا 12 ساله، به ویژه کارآفرینان بالقوه و میلیونرهای مشتاق، هدف گذاری شده است. نویسندگان جیمز مک‌کنا، جینین گلیستا و مت فونتین، هدف‌گذاری مالی، بودجه‌بندی، پس‌انداز، سرمایه‌گذاری، کسب درآمد از یک شغل و راه‌اندازی یک کسب‌وکار را به شیوه‌ای مناسب با سنشان پوشش می‌دهند.

به اعتبار خود، این کتاب توانسته هم الهام‌بخش باشد و هم بر اساس واقعیت، و تأکید می‌کند که ساختن ثروت به طور جادویی اتفاق نمی‌افتد، بلکه نیازمند نظم و انضباط و کار سخت، اغلب غیر جذاب است. این شامل یک طرح تجاری یک صفحه ای، یک ردیاب بودجه و یک برنامه دو صفحه ای برای میلیونر شدن است.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.